Witamy

"Żywot łowiecki ma w sobie to niezrównanie rozkoszne, że jest cały stopniowym wcielaniem w życie i ziszczaniem się najczarowniejszych snów. Jawa zaś od tych snów bywa najczęściej stokroć jeszcze piękniejsza.
… Pierwszy lis – to triumf przebiegłości młodzieńczej nad przebiegłością chytrego zwierza. Pierwszy dzik – to już zdobycie ostróg rycerskich. Pierwszy kozioł w majowy poranek na leśnej polanie z podjazdu… nie strzelony – to pierwsze zwycięstwo w nas poety-myśliwego nad młodym strzelcem.
… Pierwsze polowanie na wiosennym ciągu na słonki wieczorem – to pierwsza schadzka miłosna myśliwego z dziewiczą przyrodą.
… Pierwszy cietrzewi tok – to pierwsza nasza noc miłości z ukochaną naturą.
A pod pieśnią głuszca – po raz pierwszy posłyszaną – następują zaślubiny na wieki wieków duszy myśliwskiej z duszą puszczy…" 

                                                                                                                               – Julian Ejsmond

Witamy na stronie Koła Łowieckiego "Bór" w Kośmidrach! 

test

Historia

Słowem wstępu. Łowiectwo to dorobek wielu pokoleń myśliwych, to radość i urok obcowania z przyrodą. Łowiectwo to nie tylko polowanie, ale także dar, który otwiera nasze oczy i serce na majestat naturalnego środowiska, przenosi nas do krainy pełnej tajemnic i osobliwości związanych z urokiem dzikiej przyrody, jej odgłosów i zapachów. Bardzo ważną rolę w Polskim …